Pavlína Lavičková: Ráda pracuji s lidmi, kteří vědí, co chtějí

10. prosinec 2020

Pavlína Lavičková je úspěšná podnikatelka, realitní makléřka a manažerka s více než patnáctiletou praxí. Svůj úspěšný podnikatelský život dokáže spojit s tím, co je pro ni nejdůležitější – a tím je rodina. Pavlína je zároveň hlavním partnerem projektu Ženy a business, a proto nám při příležitosti spuštění projektu pověděla o sobě několik zajímavostí, které by mohly inspirovat další ženy. 

Pavlína Lavičková: Ráda pracuji s lidmi, kteří vědí, co chtějíPavlína Lavičková: Ráda pracuji s lidmi, kteří vědí, co chtějí

Představ se prosím jednou větou

Jmenuji se Pavlína Lavičková, v současné době pracuji jako oblastní manažer M&M reality pro Plzeňský kraj a jako vedoucí na pobočce v Plzni, ale hlavně jsem manželka a maminka dvou úžasných dětí. 

Jak sis kdysi představovala své budoucí povolání?

Už na základní škole, kdy jsem se rozhodovala o svém povolání, respektive škole, která by mě vedla k budoucímu povolání, se mi líbila představa práce v kanceláři s lidmi. Třeba v bance, kde jsem si myslela, že mají hezké prostředí a hlavně super výplatu. Je to přeci banka (smích).

Jak dopadl tvůj výběr střední školy?

Má rodina z výběru obchodní školy, po které jsem chtěla jít studovat ekonomku (Fakulta ekonomická ZČU), bohužel nebyla moc nadšená. A to protože v té době bylo ekonomů jako máku a rodiče se báli, že si nenajdu práci. Rozhodli tedy za mě a já se vrhla na zdravotní školu, obor Zdravotní laborant. 

Tvé kroky tedy vedly do zdravotnictví?

Škola mě bavila a mé srdce začalo směřovat k medicíně, avšak přijímací zkoušky rozhodly, že to nebude nic pro mě (smích). Co tedy dál? Nastoupila jsem do nemocnice a přitom se poohlížela po nějaké profesi, která mi nabídne trochu jinou práci s lidmi než zdravotnictví a zároveň bude dobře placená. 

V té době ses rozhodla začít podnikat?

Ano, nabídka pracovních příležitostí nebyla tak široká, proto jsem se rozhodla postavit se na vlastní nohy. Bylo mi v té době 21 let. Osud mě zavedl do poradenské firmy se zaměřením na finance. 

Co na to tvoji rodiče?

Pro mé rodiče to byl šok, ale po prvním náročném půl roce jsem věděla, že je to pro mě to pravé. A rodiče to nakonec také uznali.

Návrh bez názvu (1).jpg

Přesto jsi nezůstala pouze u finančního poradenství a zprostředkování hypoték...

Jako velice úspěšný finanční a hypoteční specialista jsem stále měla pocit, že mi do komplexního servisu pro klienty něco chybí. Byla to právě realitní činnost. Hledala jsem tedy parťáka, který by mě práci realitního makléře naučil a jako obchodníkovi by mi pomohl se servisem.

Tvé další kroky tedy vedly do M&M reality?

Ano, vybrala jsem si velkou Zelenou rodinu. Už tenkrát jsem byla nadšená, jak se lidé v této společnosti k sobě chovají, jak si pomáhají a v neposlední řadě jsem obdivovala, že jsou lídrem ve svém oboru. 

Jak se ti práce makléře dařila?

Práce mě natolik vzala za srdce a bylo jí tolik, že jsem k sobě postupně přibírala další makléře, kterým jsem předávala svoje znalosti. Až jsem se najednou stala vedoucí pobočky a po čase také oblastní manažerkou, což byl můj vysněný cíl.

Čeho si na svém podnikání ceníš nejvíce?

Je báječné, když můžete čas uzpůsobit, jak potřebujete, abyste se naplno věnovali své rodině a hlavně dětem, které nás potřebují nejvíce. Například mé dětství nebylo úplně jednoduché. Začátek této práce je sice náročný, ale vytrvalost, pracovitost, cílevědomost a skvělý time management vám v životě může přinést mnohem víc než každodenní stres, rutina a pocit, že stále neděláte dost. 

Daří se ti skloubit podnikání a rodinný život?

Ano. Hlavně je důležité si určit priority a cíle. Pro mě je to v první řadě rodina. Tato práce mi díky dobrému organizování času a jeho efektivního využití skvěle pomáhá vše skloubit. I proto ráda pracuji s lidmi, kteří vědí, co chtějí, dodržují daná pravidla, respektují své kolegy a mají v sobě velkou empatii.

Co bys vzkázala ženám, které by s tebou chtěly spolupracovat?

Zavolejte, napište, moc ráda si na vás udělám čas (úsměv).

Návrh bez názvu.jpg

Sledujte nás