Carmen Idris Beshirová: Práce s lidmi je to nejhezčí, ale občas také nejsložitější

9. prosinec 2021

Carmen Idris Beshirová se stala nejúspěšnějším realitním makléřem Plzeňského kraje v měsíci říjen i v listopadu. Carmen pracuje na pobočce ředitelství v Plzni. Přestože se podnikání věnuje pouze zhruba rok, její slova mohou být inspirativní nejen pro ty, co váhají zda podnikat, ale i pro zkušené podnikatele. 

Carmen Idris Beshirová: Práce s lidmi je to nejhezčí, ale občas také nejsložitějšíCarmen Idris Beshirová: Práce s lidmi je to nejhezčí, ale občas také nejsložitější

Jak ses dostala k podnikání a proč obor realit?

„Upřímně jsem o této práci nikdy moc nepřemýšlela. Dovedla mě k ní paradoxně situace kolem pandemie COVID-19. Začala jsem v době, kdy jsem studovala na Karlově Univerzitě poslední ročník bakalářského studia a měla před sebou státnice. Distanční výuka mi poskytovala až přebytek volného času, který jsem chtěla využít. Z předchozí praxe jsem věděla, že nechci být pouze zaměstnancem, ale chtěla bych zkusit něco, kde si limity nastavuji pouze já sama. Práce realitního makléře mě zaujala, zkusila jsem tedy napsat na pobočku ředitelství do Plzně, kde v tu dobu zrovna nabírali nové makléře. Jeden den jsem přišla na pohovor, druhý den jsem nastoupila a od té doby jsem věděla, že to je to pravé, co momentálně chci dělat. 

Do začátku jsem se vrhla, jak je mým zvykem, po hlavě a naplno. Práce mě bavila od počátku. Obnáší tedy něco trošku jiného, než jsem očekávala, ale je velmi pestrá. Především zahrnuje práci s lidmi, což jsem chtěla vždy dělat. Mými prvními krůčky mě provázelo více lidí a všem vděčím za to, co mě naučili. Jak to tak v životě bývá, ne všechno je jen růžové a bohužel i zde jsem poznala také neupřímnost a faleš. Ale díky tomu jsem měla také možnost uvědomit si, kdo to se mnou myslí skutečně dobře a kdo si šel jen za svými sobeckými cíli, za což jsem nyní moc ráda.” 

Co pro tebe znamená pracovat jako realitní makléř?

„Odjakživa jsem chtěla pracovat s lidmi a zároveň mít možnost osobního růstu. Tato práce kombinuje obojí a ještě k tomu je neuvěřitelně pestrá a zábavná. Nebudu tvrdit, že je vždy snadná. Někdy bych ji přirovnala spíše k jízdě na horské dráze. Ale až v kolektivu M&M, kterým jsem obklopena, jsem poznala, jaké to je, když je práce zároveň koníčkem. Není to povinnost, je to radost. Těším se na každý den, nové příležitosti, setkání s kolegy, klienty... Nedovedu si sama sebe představit spokojenější, než jsem nyní. 

Tato práce mě chytla natolik, že jsem dokonce zvažovala zanechání studia. Má nadřízená a blízká kamarádka zároveň, Martina Stupková, byla natolik vstřícná a uvědomělá, že mi radila opak. Podporovala mě od začátku, dávala mi veškerý potřebný prostor pro dodělání zkoušek a spíše mě uklidňovala a pomáhala, jak to jen bylo možné. Nyní se snažím tuto pomoc splácet loajalitou, vděkem a dobře odvedenou prací.“

carmen.jpg

Práce realitního makléře je více o práci s lidmi než s nemovitostmi, že?

„Práce s lidmi je to nejhezčí, ale občas také nejsložitější. Od začátku se snažím práci dávat maximum a dělat ji podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Při většině obchodů se to projeví – spokojenost a věrnost klientů je tou nejhezčí odměnou. Ovšem samozřejmě i já jsem se setkala s nepochopením a ne zcela pozitivní odezvou. Problematické obchody zažije dle mého každý makléř, je však třeba i z takových si vzít jisté ponaučení pro příště a přetvořit je v pozitivní zkušenost do budoucna.   

Především mě velmi těší spolupráce s mými juniorkami, Adélou Němcovou a Natálií Kulíšek. Tyto dvě mladé a krásné slečny přišly do firmy před několika měsíci a již nyní si troufám říci, že to jsou velmi schopné obchodnice a makléřky. Jelikož jde o mé první asistenty prodeje ve struktuře, neměla jsem velká očekávání, když mi je Martina svěřila. Snažila jsem se jim však od první chvíle předávat to nejlepší, co jsem se doteď naučila já. Obě mě neustále velmi mile překvapují a kromě toho, že jsme kolegyně, staly jsme se dobrými kamarádkami.”

Potkal tě v poslední době nějaký zajímavý obchod?

„Zažila jsem zde za krátkou dobu množství obchodů, které byly nějakým způsobem zajímavé. Vlastně téměř všechny obchody zahrnovaly něco specifického. Jeden z nejemotivnějších pro mě však byl prodej 2+kk bytu v Písku. Tento obchod mě provází od mých začátků ve firmě. 

Poprvé jsem byla u klientky, která se rozhodovala, zda byt prodá ve spolupráci s RK či svépomocí. Byla jsem zhruba druhý měsíc v této společnosti, ještě v doprovodu zkušenějšího makléře z Písku. Tenkrát jsme paní nepřesvědčili a ona nadále zkoušela prodat byt sama. Našla dokonce zájemce za vyšší cenu, než sama inzerovala. Řekla jsem jí, že najdu zájemců hned několik, pravděpodobně za ještě vyšší cenu, jelikož dle mého názoru nevyčerpala plný potenciál nemovitosti.

viber_image_2021-12-09_09-10-35-327.jpg

Díky průběžnému kontaktu jsme si vytvořily jistý vztah a nakonec mi prodej skutečně svěřila do výhradní péče. Zajistila jsem nafocení, inzerci atd. Po zhruba dvou týdnech jsme získali několik zájemců. Díky možnosti pořádat veřejnou aukci, kdy všichni potvrdili ihned vyvolávací cenu, což byla mimochodem dosavadní nejvyšší nabídka při soukromé inzerci. Co víc, po několika minutách cena stoupla o 100 000 Kč, o 200 000 Kč, o 300 000 Kč... 

Zvonil mi telefon. Paní majitelka téměř brečela radostí a já měla tu možnost prožívat s ní celou aukci, která nakonec skončila navýšením ceny o 720 000 Kč! Majitelka mi říkala, že by tomu nikdy nevěřila a děkovala mi. Ten pocit byl k nezaplacení a musím říct, že když jsem následně kontaktovala nadšeného výherce aukce, byla jsem opravdu dojata. Radost obou stran byla nepopsatelná. Celý obchod následně proběhl bez jakýchkoliv komplikací, v příjemném a pohodovém duchu. Výherce aukce se vzápětí stal také mým novým klientem na prodej nemovitosti, kterou jsme spolu úspěšně v měsíci říjnu prodali.” 

Jaké jsou tvé ambice a plány do budoucna?

„Je těžké určit si plány do budoucna. Momentálně jsem tak spokojena, jak jen můžu být. Ale samozřejmě s určitými vizemi jsem do této společnosti přišla. Mým ideálem je vytvořit si pod patronací Martiny stabilní tým lidí, kteří si budou plnit sny stejně tak, jako si je nyní plním já. Mé dvě zmiňované juniorky mi dávají jistou naději, že je toho možné dosáhnout. A pod vedením správných lidí i mnohem dříve, než bych si kdy dokázala představit. Nyní jsem otevřena všem novým výzvám a po přijetí několika dalších lidí, do kterých vkládám jisté naděje, jsem velmi zvědavá, co nám budoucnost přinese.”

Já   Kuba.jpg

Sledujte nás