Soňa Benettová: Běžte si za sny, i když to bude tvrdá cesta

5. leden 2021

Náplň práce asistentky už dávno není jen zvedání telefonů a zapisování schůzek do kalendáře. Alespoň ne v případě Soni. Jde o plnohodnotné podnikání s obrovskou zodpovědností, kde úspěch celé pobočky závisí také na vašich schopnostech. Navíc musíte umět a zvládat vše nejen ve svém oboru, ale i v řadě dalších. Určitě to není práce pro každého. Dá se takové podnikání vůbec skloubit s osobním životem? A daří se to Soně?

Soňa Benettová: Běžte si za sny, i když to bude tvrdá cestaSoňa Benettová: Běžte si za sny, i když to bude tvrdá cesta

Jak by ses představila těm, kteří tě neznají?

Jmenuji se Soňa Benettová, je mi 30 let, jsem umělec tělem i duší. Mám ráda dlouhé procházky, malování obrazů a čtení knih, jichž jsem vášnivou sběratelkou. Mimo tyto spíše relaxující koníčky přikládám neustálou snahu o sebezdokonalení v oboru realit, správě nemovitostí, účetnictví, finančního poradenství a IT technologií.

Popiš prosím svou obvyklou náplň práce.

Mým úkolem je neustále dodávat kanceláři energii a světlo do každodenních povinností, jak mnoho mých kolegů říká, asistentka je srdcem pobočky a já se snažím, aby toto tvrzení bylo pravdivé. Jak jsem popsala výše, asistentka je tak trochu expert na všechno, nebo je tak alespoň vnímána. A já se snažím kolegům pomoci, jak jen je to v mých silách.

Proč ses rozhodla vstoupit do podnikání?

Vždycky jsem toužila být svým pánem a v určitý moment mého života tato potřeba převládla nad ostatními. Miluji svobodu přesně jako každý umělec, a proto pro mě je volná pracovní doba přesně tím pravým ořechovým.

Čemu ses věnovala před podnikáním?

Prošla jsem toho spoustu. Pracovala jsem jako zaměstnanec v klasickém gastro provozu, poté v různých salonech a obchůdkách s drogerií či luxusních prodejnách. Nakonec jsem zakotvila v oboru, který kloubí každodenní potřeby lidí na malinko odlišném levelu, a to jsou právě reality.

Co na své práci máš nejraději?

Kolektiv lidí, kteří se utvořil kolem mě, je opravdu úžasný. Je skvělé pozorovat začátky svých kolegů a být jim nápomocná v jejich prvních krocích. A stejně tak se učit a vstřebávat životní zkušenosti od starších, než jsem já, je velice obohacující.

Co ti naopak trochu vadí?

Každá práce a podnikání má své mínusy. Snažím se ale vidět jen ty světlé chvilky a samá pozitiva. Svět je pak krásným místem a můžu tak předat jen to nejlepší ze sebe. Pokud bych měla zmínit jednu věc, bude to někdy až přehnaný proces byrokracie, který je v česku na vzestupu.

Co považuješ za svůj největší dosavadní profesní úspěch?

Myslím, že můj největší úspěch je fakt, že v dnešním světě plném nejistoty a těžkostí, kde se každý snaží jít nejsnazší cestou, jsem zvolila tu cestu obtížnou. A mohu říci, že vše, co mám, jsem získala sama a jsem na to patřičně hrdá.

Je tvá profese časově náročná? Dá se v pohodě skloubit s osobním životem?

Ano, často si práci beru domu, pracuji o víkendech i o svátcích, pozdě do večera a od časného rána. Je ale pravdou, že pokud si najedete na určitý systém, dá se tato profese skvěle skloubit s osobním životem. Vyžaduje to většinou lidi, kteří mají svůj život podobně organizovaný, a máte tak stejnou euforii a nadšení, se kterým plujete. Pak není problém udělat si čas na cokoliv a kdykoliv.

Máš nějaké další koníčky, kterým se věnuješ?

Není jich zrovna málo. Kromě již výše zmíněných také běhám, jsem vášnivý milovník filmů a jako každá žena ráda nakupuji.

Existuje něco, co bys chtěla vzkázat ostatním ženám v businessu?

Myslím, že pokud již jste ženou v businessu, není potřeba nic vzkazovat. Většinou každá z nás ví naprosto přesně, co chce a co tomu musí obětovat. Vzkázat bych chtěla spíš něco ženám, které si hrají s myšlenkou podnikat a stát se jednou z nás. Běžte si za sny, bude to tvrdá cesta, ale na jejím konci sklidíte ovoce. Budete pochybovat, padat, ztratíte ty, které ztratit máte. Najdete ale sebejistotu, pokoru a ty, které opravdu potřebujete. Navíc jako bonus najdete samy sebe.

viber_image_2021-01-05_11-50-53.jpg

Sledujte nás